Witamy

zapraszamy do testowania nowego sklepu, będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi.

Szybki kontakt

748489

Tel. 509 268 777

Formikarium akrylowe 10x10

Formikaria akrylowe

Cena:50.00PLN
Towar niedostępny
masz pytania?

 

Cechy
Wielkość formikarium 10 cm x 10 cm x 1,2 cm
Grubość złoźa 5mm
Wielkość areny 5cm x 5cm
Dla jakich gatunków? Dla gatunków małych i średnich, np. Lasius, Tetramorium, niektóre Formica, mniejsze Camponotus i Messor. Formikarium nadaję się dla samotnych królowych, jednak sugeruje się zasiedlanie go małymi koloniami z co najmniej kilkoma robotnicami.
Dla jak licznych kolonii? W zaleźności od wielkości mrówek od kilkudziesięciu do kilkuset robotnic
Otwory połączeniowe 1 x 8mm na boku formikarium
Sposób nawadniania ormikarium w ponad dyposażone jest w niezawodny system nawadniający, który czyni to formikarium niemalże bezobsługowym. Jednokrotne napełnienie zbiornika pozwala na długie użytkowanie formikarium bez konieczności dolewania wody. System składa się ze zbiornika z wodą, który znajduje się pod formikarium oraz nóżki (w kształcie grzybka), której dolna część zanurzona jest w wodzie a górna – „kapelusz” znajduje się wewnątrz formikarium. Grzybek odlany jest w bardzo twardego gipsu, którego mrówki nie są w stanie zgryźć ani skruszyć. Woda podsiąka nóżką i nawadnia kapelusz, następnie paruje lub jest pobierana przez mrówki bezpośrednio z gipsu.
Rozwiązania techniczne Nad areną znajduje się zdejmowalna pokrywa, Całość połączona jest czterema śrubami. Po ich odkręceniu można zdjąć część wierzchnią i np. wyczyścić całość przed kolejnym użyciem.
Informacje dodatkowe Mrówki karmimy podając pokarm na arenę. Pokarm płynny najlepiej podawać na niewielkim „spodeczku”, zabezpieczy to arenę przed zabrudzeniem.
Dodatki do formikarium Węźyk o średnicy 8mm (ok. 15cm długości)

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także: