Witamy

zapraszamy do testowania nowego sklepu, będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi.

Szybki kontakt

748489

Tel. 509 268 777

Zestaw startowy korkowy 20x10x10 + Lasius niger

Zestawy startowe z mrówkami

Cena:105.00PLN
masz pytania?

Wymiary części gniazdowej: ~15 cm x 8 cm x 1cm
Wymiary areny: 20 cm x 10 cm x 10 cm
Wypełnienie gniazda: Korkowe

Formikarium nadaje się do hodowli większości gatunków mrówek oferowanych w sprzedaży. Wypełnienie korkowe daje dobre mozliwości obserwacji życia mrówek w formikarium, przy okazji pozwala mrówkom na wygryzanie nowych komór i korytarzy i modelowanie wyglądu gniazda.

Formikarium wyposażone jest w 3 otwory. Dwa z nich znajdują sie w bocznych sciankch i mają średnicę 10mm. Slużą do podłączenia kolejnych formikariów, aren czy cześci gniazdowych. Trzeci otwór znajduje się w pokrywie ima średnicę ok. 30mm. Spełnia on rolę wentylacji jak również daje możliwość prowadzenia prac porządkowych i karmienia bez konieczności podnoszenia pokrywy.

Pokrywa ograniczona jest z dwóch stron kątownikami aluminiowymi i spoczywa na uszczelce silikonowej, która uszczelnia formikarium i zapobiega występowaniu odgłosu tarcia szkła o szkło podczas podnoszenia i zakładania pokrywy.

Skład zestawu:
- Formikarium (gniazdo: 15cm x 15cm x 10mm, arena: 7cm x 20cm x 5 cm wysokości)
- Piasek do części gniazdowej
- Karmidełko
- Pokarm podstawowy
- Otoczaki
- Pipeta
- Królowa Lasius niger + potomstwo (Obecnie królowe mają już poczwarki, z których w ciągu 1-2 tygodni wylęgną się robotnice). W tym czasie mrówki powinny przebywać w probówce. Zasiedlenie formikarium rozpoczynamy kiedy wylęgnie się około 5-10 robotnic (im więcej tym lepiej).

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także:

 

Polecamy także:

Formikarium korkowe typu "L"
120.00PLN