Witamy

zapraszamy do testowania nowego sklepu, będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi.

Szybki kontakt

748489

Tel. 509 268 777

Formikarium akrylowe 6x4

Formikaria akrylowe

Cena:12.00PLN
Towar niedostępny
masz pytania?

Jest to najmniejsze formikarium spośród akrylówek. Przeznaczone jest dla samotnych królowych lub niewielkich kolonii. Jest to alternatywa dla hodowli probówkowej. Pozwala na utrzymanie stałych, dobrych warunków dla rozwoju kolonii, bez czerniejącej czy żółknącej waty i pleśni.

Cechy
Wielkość formikarium 6 cm x 4 cm x 1,2 cm
Grubość złoźa ok. 6mm
Dla jakich gatunków? Dla gatunków małych i średnich, np. Lasius, Tetramorium, niektóre Formica, mniejsze Camponotus i Messor. Formikarium nadaję się dla samotnych królowych, jednak sugeruje się zasiedlanie go małymi koloniami z co najmniej kilkoma robotnicami.
Dla jak licznych kolonii? W zaleźności od wielkości mrówek od kilkudziesięciu do kilkuset robotnic
Otwory połączeniowe Brak
Sposób nawadniania Formikarium wyposażone jest w niezawodny system nawadniający, który czyni to formikarium niemalże bezobsługowym. Jednokrotne napełnienie zbiornika pozwala na ponad dwumiesięczne użytkowanie formikarium bez konieczności dolewania wody. System składa się ze zbiornika z wodą, który znajduje się pod formikarium oraz nóżki (w kształcie grzybka), której dolna część zanurzona jest w wodzie a górna – „kapelusz” znajduje się wewnątrz formikarium. Grzybek odlany jest w bardzo twardego gipsu, którego mrówki nie są w stanie zgryźć ani skruszyć. Woda podsiąka nóżką i nawadnia kapelusz, następnie paruje lub jest pobierana przez mrówki bezpośrednio z gipsu.
Rozwiązania techniczne Nad areną znajduje się zdejmowalna pokrywa, Całość połączona jest czterema śrubami. Po ich odkręceniu można zdjąć część wierzchnią i np. wyczyścić całość przed kolejnym użyciem.
Informacje dodatkowe Mrówki karmimy podając pokarm na arenę. Pokarm płynny najlepiej podawać na niewielkim „spodeczku”, zabezpieczy to arenę przed zabrudzeniem.